CVOK - Vestlusel sagedamini esitatavad küsimused
Log in
Email
Password
Forgot password?
Registration
OK
  
  
Statistics

Job Postings: 0
Total CVs: 17656

Search
Search
Vestlusel sagedamini esitatavad küsimused
Valmistudes vestluseks, tuleks juba varakult mõelda, kuidas vastata mõningatele küllaltki tihti esitatavatele küsimustele. On muidugi raske ära arvata, mille vastu tööandja huvi võib tunda, kuid võib välja tuua ligikaudse näidisnimekirja nendest küsimustest, milliseid Teile ühel või teisel viisil kindlasti esitatakse.

    

Miks Te otsustasite töökohta vahetada?

See küsimus esitatakse sagedamini neile tööotsijatele, kes vestluse ajal veel töötavad. Kõige parem on, kui ütlete, et töökoht, kus Te praegu töötate, on ammendanud kõik karjääri ja erialase arengu võimalused, kuid Te ei tahaks saavutatul peatuda. Samuti võib öelda, et tahtsite juba ammu töökohta vahetada (juhul kui see ikka on nii), kuid Teie lahkumine oleks tekitanud firmale probleeme.

   

Miks Te lahkusite endisest töökohast?

Parim vastus sellele küsimusele võib olla järgmine: “Otsustasin lahkuda, et mul oleks aega ja võimalusi otsida huvitavamat ja perspektiivikavamat tööd.”. Isegi kui

Sarnased artiklid:
Kuidas pidada palgaläbirääkimisi
Mida peab arvestama töökohta vahetades
7 sammu hästi vormistatud resümeeni
Kuidas töövestluseks riietuda
eelmises töökohas oli konflikte, siis mitte mingil  juhul ärge hakake nendest rääkima. Teil võib ju õigus olla, kuid igal juhul jätab see negatiivse mulje. Samuti püüdke hoiduda oma endise ülemuse või tööandja laitmisest.

    

Jutustage veidi endast?

See küsimus annab Teile võimaluse avada end parimast küljest. Teie jutt peab olema lühike. Ei maksa tüüdata tööandjat liigsete elulooliste üksikasjadega. Kõige tähtsam on, et tööandja näeks Teis vastutustundlikku ja distsiplineeritud inimest, kellel on just need oskused ja teadmised, millised on vajalikud sellel töökohal. Ärge minge hoogu isikliku elu detailide kirjeldamisel. Kogu Teie jutu eesmärk on tõestada tööandjale, et Te tahate ja suudate teda seda tööd teha, millele pretendeerite.

    

Milliseid muudatusi Te teeksite, kui asuksite sellele töökohale?

Sellele küsimusele vastates tuleks olla ettevaatlik ja mitte pakkuda kohe suuri muudatusi, kui Te ei ole veel tutvunud olukorraga. Tuleks näidata üles initsiatiivi, kuid ärge üle pingutage, asudes kohe kõike muutma.

      

Kui suurt palka loodate saada?

Esimesel intervjuul on parem hoiduda otsesest vastusest sellele küsimusele. Öelge, et Teie arvates ei ole õige rääkida palgast kohe esimesel vestlusel. Kui otsesest vastusest ikkagi ei pääse, siis nimetage selline summa, milline Teid rahuldaks ja ei oleks ka tööandjale vastuvõetamatu. Ei ole mõtet nimetada väiksemat summat lootuses saada see töökoht. Parem on öelda, et olete valmis sellest rääkima siis, kui olete põhjalikult tutvunud uue tööga, kasvuvõimalustega ning võimalike soodustuste ja kompensatsioonidega.

     

Miks Te valisite just selle töö ja firma?

Siin tuleks anda tõsine põhjendus. Näiteks, soov töötada heas kollektiivis, rakendada oma kogemusi ja teadmisi seal, kus neid kõige rohkem vajatakse. Samuti pole vähetähtsad erialase karjääri võimalused.

     

Kas Te soovite ehk midagi küsida?

Selliseks küsimuseks tuleks varakult valmistuda ja valmistada ette küsimused, millele tahaksite

tööandjalt vastuse saada. Tuleks täpsustada Teie tulevase töö jaoks tähtsad aspektid, millest eelmisel vestlusel juttu ei olnud. Ärge mitte mingil juhul öelge, et Teil küsimusi ei ole, kuid ärge ka tööandjat küsimustega üle külvake. Piirduge kahe-kolme Teie jaks tähtsama küsimusega, kuid arvestage, et tööandja  jälgib tähelepanelikult, mida Te küsite.

     

Miks me peaksime Teid sellele kohale võtma?

Sellele küsimusele vastamiseks, tuleks samuti varakult valmistuda, et küsimus ei oleks ootamatu. Mõelge järele, mis nimelt Teid selles töös ja selles firmas kõidab ning püüdke vastata maksimaalselt ausalt.

      

Lõpuks tahaks öelda, et vastates küsimustele, pidage meeles, et paljud pretendendid on juba nendele tööandja küsimustele vastanud. Et jätta endast hea mulje, püüdke hoiduda stampidest. Pidage meeles, et vastused peavad olema võimalikult ausad, sest juhul, kui Teid tööle võetakse, tuleb Teil oma töös demonstreerida kõike seda, millest vestlusel rääkisite.

   


  

 Discuss

  

Job Search
By Keyword or by ID
or
OK
Latest Jobs

MÄNGUD