CVOK - Mida peab arvestama töökohta vahetades
Log in
Email
Password
Forgot password?
Registration
OK
  
  
Statistics

Job Postings: 0
Total CVs: 17656

Search
Search
Mida peab arvestama töökohta vahetades
 Kõik me oleme aeg-ajalt mõelnud töökoha vahetamisest. Mõnikord oleme selleks sunnituid, kuid võib juhtuda ka nii, et see on meile vajalik enese realiseerimiseks, et tunda enese vajalikkust selles elus.

     

Kui olete otsustanud, et on tulnud aeg mõelda töökoha vahetamisele, siis alguses mõelge veelkord järele, mis Teid praegusel töökohal ei rahulda ja kas on võimalik Teie probleeme lahendada. Enne kui teete lõpliku lahkumisotsuse, rääkige oma ülemusega. Võib-olla tal on Teie suhtes mingeid plaane või ettepanekuid, millest Te ei ole teadlik ja Teil ei olegi vaja oma elu kardinaalselt muuta.

     

Juhul, kui praegusel töökohal ei ole võimalik kärjääriredelil edasi liikuda, siis on ilmselt tulnud aeg otsida midagi uut. Sel juhul analüüsige kõigepealt, mida on Teil kui spetsialistil praegusel momendil pakkuda: milline on Teie töökogemus ja kvalifikatsioon, millised on Teie oskused. Võib-olla võiks mõelda ka elukutse vahetamisele, kui vana ei ole enam huvitav. Mõelge ka sellele, millised on Teie iseloomu tugevad ja nõrgad küljed, milliseid töökohustusi Teile kõge rohkem meeldib

Sarnased artiklid:
Kuidas töövestluseks riietuda
Kuidas pidada palgaläbirääkimisi
7 sammu hästi vormistatud resümeeni
Kas Teile sobib uus töökoht
täita.

      

Peate olema valmis ka mõningateks rahalisteks kulutusteks kursustele. Mõnikord on karjääri huvides lihtsalt hädavajalik tõsta kvalifikatsiooni, et oleksite uuel töökohal edukam. Selle pealt ärge raha kokku hoidke, sest see on investeering tulevikku. Mõelge, millist õpetust Teil oleks vaja ja kuivõrd olete selleks valmis.

   

Tuleb olla valmis ka selleks, et Te ei leia kohe uut tööd, mis Teid täielikult rahuldaks. Seetõttu hoolitsege, et Teil oleks mõningane rahavaru, mis lubaks Teil puudust tundmata mõnda aega elada.

        

Tööd otsides ärge lugege ainult tööpakkumiskuulutusi, vaid pöörake tähelepanu ka ärialastele artiklitele. Sealt võite palju uut teada saada nii Teid huvitavate ametikohtade kui ka firmade kohta, mis võiks huvi pakkuda. Võite nendega ühendust võtta ja küsida täpsemalt vabade kohtade kohta või saata oma CV ja resümee. Isegi kui neil parajasti uusi töötajaid vaja ei ole, siis eeldatavasti niipea kui neil tekib Teid huvitav vaba töökoht, tulete neile meelde. Teie poolt ilmutatud initsiatiiv võib sel juhul osutuda vägagi kasulikuks.

       

Küsige oma selles valdkonnas töötavatelt tuttavatelt, sugulastelt ja sõpradelt, millised kohustused neil täpselt on. Niimoodi saate juba varakult teada selle töö plussid ja miinused. Teades hästi üksikasju, on Teil resümees kergem oma tugevamad küljed võimalikule tulevasele tööandjale välja tuua.

       

Vaadake oma ankeet veelkord tähelepanelikult üle. Peate olema kindel, et seal kajastuvad kõik Teie oskused ja kvalifikatsioon, mida potentsiaalne tööandja Teilt võiks oodata. Arvestage, et isegi kui Teil on juba sellel ametikohal töötamise kogemus, ei tähenda see veel, et sobite uuele tööandjale. Teie kvalifikatsioon võib osutuda mitteküllaldaseks uuel töökohal vajalike tööülesannete täitmiseks. Veenduge veel kord, et resümees oleksite esitatud kui kõrge klassiga spetsialist.

         

Töökohta vahetades olge valmis ka selleks, et alguses pakutakse Teile madalama astme kohta kui see, millele pretendeerisite. Kui Te mõistate, et hiljem on võimalik karjääriredelil edasi liikuda ja saada see ametikoht, mis Teid huvitas, siis pole mõtet keelduda. Töötades mõnda aega madalamal ametikohal, on Teil kergem näidata end kõige paremast küljest ja tõestada uuele tööandjale, et Teie oletegi just see väärt töötaja keda firma vajab ja just sellel ametikohal, millele Te  parajasti pretendeerite.

   


  

 Discuss

  

Job Search
By Keyword or by ID
or
OK
Latest Jobs

MÄNGUD